Blog

Tisková zpráva: Semináře Moderního venkova šly na dračku

 

9. 6. 2015 - Někteří účastníci si dokonce půjčili počítač od svých známých – jen aby mohli dorazit na bezplatný počítačový seminář pořádaný v rámci projektu Vzdělávání pro moderní venkov. Kapacita mobilní učebny, se kterou projekt cestoval po vybraných obcích, byla totiž pokaždé rychle naplněna. Také specifické semináře finanční gramotnosti a základů podnikání si na vesnicích našly své zájemce. Celý projekt probíhající od října loňského roku tak slaví mimořádný úspěch.


 

 

Animovaná pohádka jako prostředek marketingových aktivit

 

13. 3. 2015 - V březnovém čísle časopisu "Poradce ředitelky mateřské školy" vyšel článek paní lektorky Lenky Poláškové s názvem Animovaná pohádka jako prostředek marketingových aktivit.


"Patrně se v dnešní době nenajde nikdo, kdo by dokázal zpochybnit vliv televize na děti. Jaký vliv skutečně má, lze specifikovat jen velmi těžko. Názory mezi rodiči, pedagogy i dalšími odborníky se různí. V čem se však vzácně shodují například odborné studie, je fakt, že nadměrný konzum televizního vysílání má u dítěte nepříznivý vliv na jeho psychiku..."

 

 

 

Bariéry integračního procesu v mateřských školách

 

20. 2. 2015 - V časopise "Integrace a inkluze" vyšel v minulých dnech článek naší kolegyně, lektorky, paní Lenky Poláškové na téma Bariéry integračního procesu v mateřských školách.


"Podpora speciální edukace v mateřských školách je aktuálně na vzestupu. Obecné povědomí o důležitosti zařazování dětí s různými typy handicapů se také u pedagogů mateřských škol stále zlepšuje. Předcházení xenofobii, rasismu a strachu z „neznámého“ se stalo nutností již v mateřských školách. V některých situacích sice dochází k lehkým odchylkám (viz projev prezidenta Miloše Zemana), přesto v posledních několika letech došlo v dané problematice k posunu..."

 

 

 

Jdeme do školy

 

9. 12. 2014 - V jednom regionálním měsíčníku jsem si přečetla článek, že v tamější základní škole probíhá část zápisu do 1. třídy na interaktivní tabuli. Paní učitelka, která článek psala, si velmi tuto zkušenost pochvalovala. Dětem se pochopitelně činnost u tabule líbila a o to víc se začaly do školy těšit a rodiče se okamžitě zapojili do plnění úkolů.

 

 

 

Knížky o zvířátkách, které vzdělávají předškoláky

 

4. 12. 2014 - Blíží se Vánoce a spousta rodičů uvažuje nad koupí knížky pro své dítě. Mnohdy ke koupi zlákají barevné obrázky. Většinou se nejedná o levnou záležitost a cena mnohdy převyšuje kvalitu obsahu. V knihkupectví je spousta knih. Kterou si vybrat? Ráda bych vás upozornila na knížečky pro chytré děti z edice nakladatelství Práh, které nesou název Zvířátka z batůžku.

 

 

 

Kráva není fialová

 

11. 11. 2014 - Možná také vnímáte rozpor mezi tím, jaké hodnoty nám sugerují reklamy a jak to v životě opravdu chodí. Opět si dovolím zkušenost z praxe učitelky. Je evidentní rozdíl mezi dětmi, se kterými rodiče o víkendu navštěvují prarodiče, jezdí na výlety a aktivně tráví čas „na čerstvém vzduchu“ a dětmi, které o víkendu s rodiči tráví čas v nákupních střediscích, nakupují, sledují reklamní kampaně...

 

 

 

Napsali o nás

 

16. 9. 2014 - V on-line magazínu Ostravský Journal vyšel dne 15.9. rozhovor s naší kolegyní, lektorkou, paní Mgr. Ivanou Hrubou Eliášovou, pod názvem Webináře - forma vzdělávání, která šetří čas a peníze...

 

 

 

Nabídka pro první pololetí 2014/2015

 

18. 8. 2014 - Pro první pololetí nového školního roku jsme pro vás připravili novou nabídku vzdělávání. Je určena pracovníkům ve školství, ale jsou v ní i témata pro rodiče, prarodiče a všechny, kteří se zajímají o vývoj dětí a o svůj osobnostní rozvoj. Některé semináře nemají akreditaci MŠMT. Věřte, že i přesto jsou to semináře velmi kvalitní, vedené zkušenými lektory, jen nezapadají do legislativního procesu MŠMT.

 

 

 

Tisková zpráva: Moderní školka nabízí metodiky a videomanuály ke stažení zdarma

 

30. 7. 2014 - Jak se naučit s počítačem a naučené nezapomenout? Učitelky z mateřinek zapojené do projektu Moderní školka si s tím už hlavu lámat nemusí: od června si mohou z webu Moderní školky stáhnout přehledné metodiky i videomanuály. Na seminářích navíc dostanou metodiky vytištěné i s inspirativními pracovními listy...

 

 

 

Kouzelné bylinky

 

23. 6. 2014 - Dostala se mi do rukou knížka: Claudia a Josef Andreas Holzerovi, Jens Kalkhof - Království bylinek v permakulturní zahradě. Je to velmi zajímavé čtení nejen o bylinkách. Nutí čtenáře přemýšlet o vztahu k přírodě, o výchově nové generace, o smyslu života.

 

 

 

Guinejská dívka Kadiatou: díky adopci se mi splnil životní sen

 

22. 5. 2014 - V Pravém domácím časopise jsem se dočetla o aktivitách centra Dialog. A protože mě to velmi zaujalo, a protože jsem se ve škole se svými žáky podílela na adopci na dálku, posílám touto cestou informace o jejich konání dál.

 

 

 

Záznam z webináře Projektový den Ekolibřík - zkušenosti s využitím interaktivní tabule v projektovém dnu DDM

 

15. 4. 2014 - Ve středu 9.4.2014 se konalo na metodickém portálu RVP.cz online setkání s názvem Projektový den Ekolibřík - zkušenosti s využitím interaktivní tabule v projektovém dnu DDM.

 

 

 

Výtvarná soutěž pro děti "Víš co jíš? Zdravě a s chutí"

 

7. 4. 2014 - Ministerstvo zemědělství vyhlašuje celorepublikovou výtvarnou soutěž s názvem „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“ pro děti z přípravných tříd a 1. – 3. tříd základních škol. Tématem soutěže je výtvarné znázornění představy zdravých a chutných potravin očima dětí. Soutěžící by ve svých dílech měli zachytit potraviny, které považují za prospěšné zdraví, které mají rádi a považují je za chutné.

 

 

 

Obrázky a autorské právo: kde vzít a nekrást

 

26. 3. 2014 - Chcete se stát zločincem? Pak si obrázky pro svůj web nebo prezentaci stáhněte odkudkoliv z Internetu – nejlépe když použijete Google obrázky. Pokud totiž není u obrázku výslovně uvedeno, že ho můžete použít, velice pravděpodobně ho použít nesmíte. A jednoho krásného dne můžete dostat i pokutu v řádu tisíců korun. Kde tedy obrázek vzít a nekrást?

 

 

 

Kurz „Etická výchova – výchova k prosociálnosti“

 

19. 3. 2014 - Etické fórum ČR pořádá kurz „Etická výchova – výchova k prosociálnosti“. Jeho trvání bude v délce dvou let, absolventi tohoto kurzu pomáhají své škole naplnit kriteria pro získání ocenění Etická škola, které pod záštitou MŠMT uděluje Etická výchova, o.p.s. www.etickaskola.cz.

 

 

 

Výsledky projektu Mandala dětem

 

6. 3. 2014 - Začátkem školního roku byl vyhlášen projekt Mandala dětem, na kterém spolupracuje Centrum Mandala o.s. a Eduwork o.s.. Mandala dětem je soutěžní výtvarný projekt určený dětem do 18 let. Do projektu se mohly zapojit všechny školy a školky v ČR. Učitelé, kteří se zapojili, získali on-line kurz o práci s mandalami a inspiraci pro práci s dětmi zdarma.

 

 

 

Konference pro ředitele ZŠ

 

27. 2. 2014 - PEARSON EDUCATION a BOHEMIAN VENTURES Vás zvou na 2. ročník konference pro ředitele ZŠ na téma Vzdělávání pro 21. století – komunikace, spolupráce a nové trendy ve výuce, která se koná 25. 3. 2014 v Praze.

 

 

 

Tisková zpráva: Moderní školka začíná s praktickými workshopy a poradenstvím

 

17. 2. 2014 - Pět tematických workshopů čeká od ledna na učitelky mateřských školek, které se účastní vzdělávacího projektu Moderní školka. Naučí se praktickým dovednostem s interaktivní tabulí, animací, fotografií, videem a zvuky. Navíc mohou nově využít i možnosti poradenství v podobě osobních konzultací.

 

 

 

Rozvoj vnímání v předškolním věku

 

4. 2. 2014 - V lednu proběhl na portálu RVP webinář paní lektorky Mgr. Ivany Hrubé Eliášové, na téma Prostorové vnímání a předmatematické představy s interaktivní tabulí. Podívejte se na videozáznam.

 

 

 

Umění relaxovat

 

23. 1. 2014 - Jedním z velkých problémů současné doby je orientace na výkon a úspěch jedince bez možnosti odpovídající relaxace a odpočinku. Bohužel nedostatek času na uvolnění těla i mysli, práce pod časovým tlakem, přílišné nahromadění emocí, zvláště těch negativních jsou časované bomby; nálože, které pokud včas nezlikvidujeme, hrozí výbuchem a destrukcí našeho zdraví. Není žádným tajemstvím, že nedostatek odpočinku může ve svém důsledku vést k různým zdravotním obtížím, chronickým i akutním onemocněním a ne zřídka stojí za takovými zdravotními problémy, jako infarkt, mrtvice, cukrovka, žaludeční obtíže a dokonce i rakovina.

 

 

 

Barevné hraní

 

13. 1. 2014 - Paní lektorka Ivana Hrubá Eliášová pracovala s rodinou Kumpoštových na výukovém materiálu pro děti z MŠ. Pokusila se zapojit do tvorby materiálů děti a také jejich rodiče.

 

 

 

Čím chci být, až vyrostu

 

16. 12. 2013 - podívejte se na video...

 

 

 

Pravolevá orientace

 

5. 12. 2013 - Inspirujte se v následujícím videonávodu jak procvičovat s předškolními dětmi pravolevou orientaci a jak využít dostupné výukové materiály na internetu. Obrázky a nápady jsem čerpala ze stránek www.ibesip.cz se souhlasem autorů stránek.

 

 

 

Vyhrajte nový školní web od WWWproškoly.cz

 

19. 11. 2013 - Portál WWWproškoly.cz společně s katalogem SeznamŠkol.eu pořádají soutěž o profesionální webové stránky a spoustu dalších cen! Soutěžit mohou základní školy v ČR a na Slovensku.

 

 

 

Dopis Abrahama Lincolna učiteli svého syna

 

17. 10. 2013 - Vím, bude se muset učit,
že všichni lidé nejsou spravedliví,
že všichni lidé nejsou upřímní.

Učte ho však také,
že ke každému ničemovi najdeme jednoho hrdinu,...

 

 

 

Učitelky z mateřinek se budou učit pracovat s počítačem a interaktivní tabulí

 

24. 9. 2013 - Počítače, interaktivní tabule nebo videokamery: to vše čeká na učitelky z mateřských školek z celého Moravskoslezského kraje. Ve speciálním projektu Moderní školka se budou už od září bezplatně učit pracovat s moderními technologiemi. Ovšem ne samoúčelně: projekt byl ušit na míru právě potřebám mateřských škol tak, aby jejich program zpestřil a obohatil.

 

 

 

Mandala dětem

 

13. 9. 2013 - Učit se, bavit se a přitom ještě pomáhat druhým. Je to vůbec možné? A je to možné i v mateřské školce? ANO. To vše umožňuje projekt Mandala dětem, který tyto možnosti propojuje.

 

 

 

Trestání dětí ohrožuje jejich vývoj i tehdy, když nekončí týráním

 

29. 8. 2013 - Jako hlavní důvod pro návrh zákona o zákazech tělesných trestů se uvádí, že asi čtvrtina těchto trestů hraničí s týráním nebo přechází v týrání. Tresty jsou však rizikovým výchovným prostředkem už ve své podstatě – tedy i ty zbývající tři čtvrtiny. Trestem při tom rozumíme zneužití fyzické moci nebo moci dané postavením k odplatě nebo k tomu, abychom donutili druhé udělat to, co chceme my.

 

 

 

„Teorie a praxe ICT v lektorování“ aneb co by měl lektor vědět při používání moderních ICT zařízení

 

31. 7. 2013 - Informační a komunikační technologie (ICT) se staly nedílnou součástí moderní společnosti a ovlivnily řadu oblastí lidské činnosti včetně vzdělávání. Další vzdělávání se s ICT postupně seznamuje a do praxe je zavádí jen pozvolně. Potenciál ICT obohatit a zatraktivnit výuku je přitom obrovský a nástup ICT představuje významnou kvalitativní změnu celého vzdělávacího procesu. Proto je žádoucí vzdělávat lektory dalšího vzdělávání ve správném používání moderních ICT zařízení ve výuce, stimulovat jejich využívání v lektorské činnosti a přispět tím ke zkvalitnění nabídky dalšího vzdělávání v ČR.

 

 

 

Lektoři z Karlovarského kraje se seznámili s „Teorií a praxí ICT v lektorování“

 

25. 6. 2013 - V rámci projektu „Tvorba metodik pro využití soudobých ICT trendů v dalším vzdělávání“ spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky proběhlo pilotní ověření první ze čtyř postupně vytvářených metodických příruček, které pomohou lektorům dalšího vzdělávání správně zacházet s nejnovějšími ICT zařízeními. Vybraní lektoři z Karlovarského kraje, které jsme zařadili do cílové skupiny projektu, budou v této oblasti rovněž proškoleni.

 

 

 

Přípravné třídy

 

11. 6. 2013 - Do naší programové nabídky se snažíme zařazovat nová témata. Letos jsme připravili semináře o bylinkách, permakultuře a také témata z předškolního vzdělávání.

Jednou z novinek byl webinář a na něj navazující seminář o přípravných třídách. Na něj budou v příštím školním roce navazovat další semináře např. o předmatematických, či prostorových představách v předškolním věku.

 

 

 

Zvířecí škola

 

27. 5. 2013 - Kdysi dávno se zvířata rozhodla, že musí udělat něco velkého, aby se postavila problémům, které přináší „nový svět“. A tak vymyslela školu. Sestavila učební osnovy, zařadila do nich běh, šplh, plavání a létání. Pro větší administrativní jednoduchost byly všechny předměty povinné pro všechna zvířata.

 

 

 

Webinář o mandalách ve školách

 

7. 5. 2013 - Na podzim loňského roku vyhlásilo Centum Mandala v Brně projekt Mandala dětem. V dubnu letošního roku jsme společně s centrem uspořádali webinář, ve kterém jste se mohli dozvědět o tom, jak celý projekt dopadl, jaké byly ohlasy a také, jaké jsou zkušenosti s využitím mandal ve výuce.

V rámci webináře také paní Ivana Eliášová připojila nápad o využití mandal na interaktivní tabuli.

 

 

 

Tati, přišlo to lego?

 

15. 4. 2013 - Dnes jsem po dlouhé době navštívila základní školu. Čekala jsem na mamku, která měla školení. Minuty se vlekly a já jsem si čas zkracovala pozorováním dětí a rodičů, kteří si je přišli do družiny vyzvednout. A že jich nebylo málo. Byla jsem překvapená, kolik lidí si udělalo čas, aby svá dítka mohlo doprovodit domů. Ale za tu hodinu, kterou jsem ve škole strávila, jen jeden rodič při příchodu svou ratolest políbil a hned se vyptával, co bylo ve škole nového.

 

 

 

A paní učitelka má smůlu

 

27. 3. 2013 - V březnu jsem se účastnila programu Ekolibřík, který pořádá DDM Lanškroun. Pracovnice DDM mají pro žáky 4. tříd všech lanškrounských škol připraven dopolední program o přírodě.

 

 

 

Tipy a cvičení pro práci s mandalami

 

14. 3. 2013 - Mandala znamená kruh nebo oblouk a provází člověka od nepaměti. Od minulého století je využívána i jako relaxační a sebepoznávací prostředek. Jako taková je využívána nejen v psychoterapii, zdravotnictví, ale také ve školství. Mandaly lze tvořit s dětmi od školky po střední a vysokou školu. Tvořit lze z různých výtvarných materiálů a u různých příležitostí. Pro jednotlivé věkové kategorii je však vhodné práci upravit dle cíle, kterého chceme dosáhnout.

 

 

 

Děti nového věku

 

28. 2. 2013 - V časopise Záhady života 02/Únor 2013 napsala paní Jana Šlégrová článek, který mě velmi zaujal. Píše se v něm o paní Janě Štrausové, učitelce z mateřské školky, která obhájila diplomovou práci na téma indigové děti.

 

 

 

Víte, že o vzdělání v Česku se mluví?

 

15. 2. 2013 - Pokles matematické gramotnosti je palčivý problém nejen u nás. Za poslední roky se čeští žáci zhoršili nejvíce. Problémy nedělá ale jen matematika. Obtíže porozumět psanému textu, či pracovnímu popisu má každý čtvrtý patnáctiletý žák. Není to problém?

 

 

 

Na safari? Stačí zajet v březnu do Prahy na Welcome Heutagogy!

 

13. 2. 2013 - Všichni, které zajímá rozvoj a moderní směry ve vzdělávání, se mohou společně vydat na Rozvojové safari. Jak? Stačí se přihlásit na mezinárodní konferenci Welcome Heutagogy!, která se koná 27.3.2013 v Praze.

 

 

 

Práce s textem na interaktivní tabuli

 

30. 1. 2013 - Téma práce s textem na interaktivní tabuli lze uchopit z mnoha hledisek. V tomto videu se věnuji přenesení textu na pracovní plochu z jiných prostředí. Ve výkladové části hodiny má využití interaktivní tabule také své opodstatnění. Různými triky či efekty, říkejme tomu jakkoliv, lze docílit snadnějšího zapamatování látky u žáků a také učinit prezentaci poutavější.

 

 

 

První překlady DUM pro RMeasiteach do češtiny

 

16. 1. 2013 - V listopadu 2012 došlo k historicky prvnímu velkému překladu zhruba 500 výukových lekcí tzv. DUMů (Digitálních Učebních Materiálů) pro světově nejrozšířenější software nezávislý na značce interaktivní tabule – RMeasiteach Next Generation. Překlady zajistili pracovníci webu www.interaktivniskoleni.cz a s těmi nejlepšími výukovými tématy budete na tomto webu také pravidelně seznamováni. Jednotlivé lekce je možné zdarma stahovat z portálu výrobce a používat je.

 

 

 

Je možné modernizovat výuku?

 

7. 1. 2013 - Otázka v nadpisu článku trápí jistě nejednoho českého pedagoga. Shodneme se na tom, že se současným lakotným přístupem státu, je těžké v Česku po materiální stránce modernizovat vyučovací proces. Jediná cesta, jak se dobrat zajímavých finančních prostředků pro školy, jsou fondy EU. Ano, Evropská unie peníze „rozdává“, ale způsobem skrz naskrz evropským – tedy těžkopádným a neuvěřitelně byrokraticky zatíženým.

 

 

 

Jak přežít blahobyt

 

27. 11. 2012 - V pátek jsem musela k lékaři a věděla jsem, že budu dlouho čekat. V minulých letech jsem se vždy vnitřně vztekala, nadávala na systém zdravotnictví apod. Dnes si s sebou nosím knížky a těším se, že si konečně najdu čas na pěkné počtení. Tentokrát na mě z knihovny vykoukla kniha Jak přežít blahobyt od Ivana Klímy.

 

 

 

Překvapení

 

7. 11. 2012 - Pracuji ve školství 30 let. Letos učím 24 prvňáčků. A určitě není překvapením, že si někdo přijde pro pohlazení nebo se přijde pomazlit. Letos mě však děti opravdu překvapily...

 

 

 

Videozáznam z webináře Mandala dětem

 

16. 10. 2012 - V úterý 9.10.2012 se uskutečnil bezplatný webinář Mandala dětem, pomocí kterého jsme představili mandalu a charitativní projekt Mandala dětem. Webináře se zúčastnilo cca 30 účastníků z celé republiky. Těm, kteří se zúčastnit nemohli a mají zájem zapojit se do projektu, přinášíme videozáznam z tohoto webináře, kde naleznete veškeré potřebné informace k zapojení se do projektu Mandala dětem - "Hrajeme si a tím pomáháme".

 

 

 

E-kniha: Práce na dálku - jak chytře zvýšit konkurenceschopnost organizace

 

10. 10. 2012 - Kniha, kterou napsal pan Michal Martoch, se zabývá podstatou práce na dálku, jejími přínosy/úsporami i překážkami a především možností její aplikace do praxe jakékoliv organizace i osobního života pracovníků. Dozvíte se o jednotlivých nástrojích, hardwaru, softwaru i procesech, které s tím souvisejí.

 

 

 

Videozáznam z webináře - Pohádky - Skrytá tajemství

 

21. 9. 2012 - Dne 30. května 2012 se uskutečnil webinář pana Vojtecha Lavičky, Pohádky - Skrytá tajemství. Zůčastnilo se cca 20 účastníků, kteří byli online připojeni z mnoha míst naší republiky. Pana Lavičky se mohli ptát na dotazy, na které ihned dostali odpověď.  Nyní nabízíme bezplatné stažení webináře.

 

 

 

Videozáznam z webináře - Online vzdělávání pro školy

 

3. 5. 2012 - V únoru letošního roku jsme uskutečnili webinář na téma Online vzdělávání pro školy. Zúčastnilo se ho 48 učitelů a ředitelů škol z celé ČR. Nabízíme nyní zdarma videozáznam z tohoto webináře, na kterém se dozvíte o nových metodách online vzdělávání, které vám ušetří nejen čas, ale samozřejmě i náklady.

 

 

 

Mandala ve školství

 

17.4.2012 - Slovo mandala pochází z východu (ze staroindického jazyka sanskrtu), ale mandala jako taková se vyskytuje po celém světě i po celém vesmíru. Obecně se jedná o kulatý obrazec s pravidelně uspořádanými tvary, přičemž obsahuje symboly, čísla, barvy. To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele. Tento princip je využíván např. u mandal dle posvátné geometrie nebo u mandal Tibetských, které jsou tvořeny podle předem daných pravidel. Tyto mandaly pak obsahují jistý druh "vědění", jsou zasvěcené bohům nebo jsou předlohou pro mandalu vznikající ve vnitřním světě meditujícího, který procházením mandaly dochází k poznání světa a k osvícení.

 

 

 

OSHO: Budoucnost vzdělávání z ptačí perspektivy

 

23.3.2012 - Vzdělání, které v minulosti převládalo, je nedostatečné, neúplné, povrchní. Vytváří pouze jedince, kteří se dokážou uživit, ale nedává jim žádný vhled do života jako takového. Není jen nekompletní, je také škodlivé – protože je založené na soutěžení. Jakýkoli typ soutěžení je prosáklý násilím a vytváří nemilující lidi.

 

 

 

Digitální učební materiály - inspirace

 

17.2.2012 - Ve spolupráci s našimi lektory jsme pro Vás vytvořili CD, na kterém naleznete ukázku z videometodiky, webinářů a také několik digitálních výkových materiálů z dílny lektorů Eduworku.

 

 

 

Zápisky z Rodové cesty 2011

 

9.1.2012 - Pozoruhodný příběh naší Rodové cesty do Ruska v červenci 2011 si můžete přečíst v zápiscích z pera Jany Chrástecké - naší spolucestovatelky. Připravte se na 133 stránek příběhů, více než 100 fotografií a spousty praktických návodů, z nichž mají některé značný potenciál pro využití i ve vašem osobním životě. Po jejich přečtení musím vyjádřit hlubokou poklonu Janinu spisovatelskému umění. Příjemné čtení!

 

 

 

Kdo změní školství?

 

12.12.2011 - Pětibodový studijní plán skládající se ze společenských věd, angličtiny, matematiky, věd a cizích jazyků – byl převzat z modelu vytvořeného ruskou carevnou Kateřinou Velikou v roce 1899, jehož úkolem bylo vycvičit dobré a disciplinované vojáky, dělníky, schopné pracovat u linky a poslušné občany, kteří by platili daně a na nic se neptali.

 

 

 

Výukové materiály pro základní školy

 

20.10.2011 - Chtěli bychom vás upozornit na metodický pokyn ministerstva školství, který uvádí, jaké náležitosti mají mít výukové materiály, jež tvoříte na základních školách. Specifikuje povinné údaje, najdete zde jednoduchý manuál pro posouzení kvality výukového materiálu i princip jeho tvorby a také příklady toho, co za výukový materiál považovat nelze.

 

 

 

 

 

29.9.2011 - Pro všechny účastníky našich seminářů máme příjemnou zprávu. Pokud po absolvování každého semináře vyplníte krátký dotazník na hlavní stránce Eduworku, budete automaticky zařazeni do slosování o ceny.

 

 

 

 

 

15.8.2011 - Inspirativní článek od Barbary Hansen Čechové z portálu Rodina.cz o zajímavém výzkumu publikovaném v časopisu Science v květnu tohoto roku poukazuje na rozdíly mezi klasickou “pasivní” výukou, na kterou jsme všichni zvyklí a výukou “interaktivní”.

 

 

 

Videozáznam z webináře - Efektivní využití interaktivní tabule při vyučování

 

6.6.2011 - Webinář neboli online seminář je nový způsob internetové komunikace a vzdělávání přes Internet vedený lektorem, který optimálně kombinuje přednosti osobního a e-learningového vzdělávání. Jedná se o alternativu k běžnému fyzickému školení, které nevyžaduje fyzickou přítomnost na konkrétním místě.

 

 

 

Povinná četba pro učitele

 

20.4.2011 - Studentům je v souvislosti s novou maturitou předkládána povinná četba. A co takhle povinná četba pro učitele? Neměli by se učitelé neustále zajímat o novinky z oblasti psychologie, didaktiky, filozofie … ?

   

 

 

Video přednáška: Jak se z touhy učit se stane sběratelství známek

24. 3. 2011 - Hlavní chyby, které jsou páchány na žácích již od nástupu povinné školní docházky, uvidíte ve videu, jehož autorkou je psycholožka a lektorka pro mozkově kompatibilní vzdělávání PhDr. Jana Nováčková, CSc.

  

 

 

Pochvala za chytrost nebo raději pracovitost? 
aneb Jak (ne)vědomě (ne)ubližovat dětem 

11. 3. 2011 - Chválíte za dobré výsledky? Možná jste si doposud mysleli, že to je ten nejlepší přístup. Ve skutečnosti ale můžete dětem a studentům spíše uškodit a doslova zabít jejich touhu po znalostech a nových schopnostech.

  

 

 

Dojmy z webináře

11. 2. 2011 - Eduwork zrealizoval v lednu a únoru dva webináře na téma Efektivní využití interaktivní tabule při vyučování. Zájem o oba termíny byl natolik velký, že jsme vypsali ještě další dva termíny v březnu, abychom uskopojili zájemce, kteří se již nedostali na první termíny. 

  

 

 

Online konzultace

15. 12. 2010 - Eduwork připravuje od nového roku nové služby a to online konzultace a webináře pro pedagogické pracovníky na nejrůznější témata.

  

 

 

Video Ruská rodová škola

15. 9. 2010 - Pořad české televize o alternativních vzdělávacích metodách režiséra V. Poltikoviče. V ruském Tekosu už řadu let existuje škola s experimentálním výukovým programem, který přináší výjimečně úspěšné výsledky. Učivo je zvládáno v blocích rozvíjením myšlení v souvislostech a vzájemném předávání poznatků mezi žáky, z nichž každý se tak cítí být zároveň učitelem. Vzdělávací proces v rozsahu střední i vysoké školy se tímto kolektivním postupem výrazně zkracuje, probouzí ve studentech skryté schopnosti a napomáhá jejich všestrannému osobnostnímu rozvoji.

  

 

 

Projekt Práce na dálku

 

23. 8. 2010 - Eduwork a Proficio o.s. budou společně od ledna 2011 realizovat projekt na slaďování rodinného a pracovního života na téma Poradenské a vzdělávací centrum pro práci na dálku. 

 

 

Eduwork v novém 

 

19. 8. 2010 -  Určitě znáte pocit z dobře odvedené práce a pokud vás navíc vaše práce baví, je to velmi příjemný pocit. Nebýt ochoty a zapálenosti pro věc několika lidí, nepodařilo by se tento web spustit. Děkuji tímto Michalovi za zkušenosti a odborné rady, Mirkovi za technickou odbornou pomoc, Robertovi za ochotu pomoci a snahu naučit se nové věci a především Monice, bez které by se Eduwork neprobudil k životu. 

Ivana Eliášová, lektorka Eduworku

  

 

 

Video přednáška Školy ničí kreativitu

 

25. 7. 2010 Sir Ken Robinson zábavným a strhujícím způsobem poukazuje na nutnost vytvoření vzdělávacího systému, který by podporoval, nikoliv podkopával, rozvoj tvůrčích schopností.


 

Eduwork na Facebooku

2. 7. 2010 - Právě tento týden jsme spustili stránku Eduwork na Facebooku. Jejím cílem je šířit povědomí o flexibilních formách práce a zajímavostech ve vzdělávání a umožnit členům skupiny diskutovat, sdílet informace, videa a zkušenosti. 

 

 

 

Reportáž ze školení: Práce s interaktivní tabulí aneb Příjemné setkání v Chotěboři

2. 6. 2010 - Na pozvání pana ředitele Základní školy Smetanova v Chotěboři jsem 11. 6. pracovně odjela na dvoudenní seminář. Upřímně řečeno měla jsem obavy, jaká bude nálada a ochota pedagogů.

 

 

 

 

 

Kontakt pro obchod

Radka Nepustilová

Tel: +420 602 666 336

Skype: radkanepustilova

Zavolejte mi a ráda vám poradím ohledně našeho produktu či služby. Nebo můžete rovnou provést objednávku.

Email: radka.nepustilova@silnestranky.cz

Zákaznická podpora

Zuzana Kocourková

Tel: +420 774 412 448

Skype: zuzanakocourkova

Jste již našim zákazníkem a nevíte si s něčím rady? Zavolejte mi a pomůžu vám.

Email: zuzana.kocourkova@silnestranky.cz
);