5 tipů pro dokonalé kuchyňské prostírání


Zvolte vhodné nádobí a příbory

Vyberte si nádobí a příbory, které jsou vhodné pro danou příležitost. Pro slavnostní večeři volte kvalitní porcelánové talíře a stříbrné příbory. Pro neformální setkání s přáteli stačí i kvalitní plastové nádobí a příbory.

Nezapomeňte také na správné množství nádobí a příborů. Počítejte s tím, že každý host potřebuje přibližně 3-4 příbory a minimálně 2 sklenice.

Nastavte správnou atmosféru

Pro dokonalé kuchyňské prostírání je důležité vytvořit správnou atmosféru. Volte správnou hudbu a osvětlení a vytvořte tak příjemnou atmosféru pro vaše hosty.

Zkuste také využít květiny a dekorace, které dokáží vytvořit útulnou atmosféru. Nevyberávejte však příliš výrazné květiny a dekorace, aby nebyly překážkou při stolování.

Nabídněte pestrou nabídku jídel

Pro dokonalé kuchyňské prostírání je důležité nabídnout pestrou nabídku jídel. Zvažte předem potraviny, které vaši hosté preferují, a vytvořte takovou nabídku, která potěší každého.

Nezapomeňte také na vegetariány, vegany a osoby s alergií na určité potraviny. Vytvořte pro ně speciální menu a dejte jim vědět, že jste připraveni na jejich potřeby.

Nastavte správný pořadí podávání jídel

Pro dokonalé kuchyňské prostírání je důležité nastavit správné pořadí podávání jídel. Začněte lehčím předkrmem, poté podávejte polévku a hlavní jídlo a na závěr dezert.

Při podávání jídel nezapomeňte na správnou teplotu. Teplá jídla by měla být podávána horká a studená jídla chladná.

Nabídněte kvalitní nápoje

Pro dokonalé kuchyňské prostírání je důležité nabídnout kvalitní nápoje. Zvažte předem potřeby vašich hostů a nabídněte jim širokou škálu nápojů, včetně vína a nealkoholických nápojů.

Nepodceňujte však také prezentaci nápojů. Pro slavnostní večeři volte kvalitní sklenice a případně i dekorační ledové krychle.

Zkuste své nové tipy na dokonalé kuchyňské prostírání ihned v praxi s novým kuchyňským nábytkem z nabyteklevneji.cz!