Krásná a praktická dřevěná kuchyňská prkénka pro každou domácnost


Proč si pořídit dřevěné kuchyňské prkénko?

Dřevěné kuchyňské prkénko je perfektním pomocníkem při vaření a krájení potravin. Jeho hlavní výhodou je, že nenarušuje povrch vašich nožů a chrání je před opotřebením. Navíc je dřevěné prkénko velmi estetické a přirozeně se hodí do každé kuchyně.

Jaké druhy dřeva jsou vhodné pro kuchyňská prkénka?

Nejčastěji se používají dřeva jako javor, buk, ořech, akát nebo bambus. Každé dřevo má vlastní charakteristiku a výhody. Například javorové prkénko je velmi tvrdé a odolné, ořechové prkénko má krásnou hnědou barvu, bukové prkénko je měkké a snadno se udržuje.

Jak pečovat o dřevěné kuchyňské prkénko?

Je důležité prkénko pravidelně čistit a olejovat. Při čištění používejte mýdlo a horkou vodu, poté ho opláchněte a nechte vyschnout. Olejování prkénka zajistí, že zůstane krásné a chráněné. Používejte speciální olej na dřevo, který koupíte v každém obchodě s nářadím.

Kde koupit kvalitní dřevěné kuchyňské prkénko?

Výběr dřevěného kuchyňského prkénka je velmi široký a záleží pouze na vašem vkusu a potřebách. Pokud hledáte kvalitní dřevěné prkénko, doporučujeme navštívit e-shop Esrom.cz, který nabízí široký výběr prkének z různých druhů dřeva a velikostí. Navíc si můžete vybrat z mnoha krásných designů a motivů, které dodají vaší kuchyni osobitý styl.

Zaměřte se na kvalitu a krásu své kuchyně s dřevěným prkénkem od Esrom.cz